اخبار و تازه ها در بليط باز

«شهر تاریخی یزد» ثبت جهانی یونسکو شد

05 خرداد 1396
توسط مدير
2 ديدگاه

بلیط باز به نقل از ایسنا : شهر تاریخی یزد، به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران و بیست‌ودومین اثر تاریخی کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

به گزارش ایسنا، پس از گذشت ۹ سال از قرار گرفتن پرونده‌ی این شهر تاریخی در فهرست میراث موقت جهانی، امروز یکشنبه (۱۸ تیر) «شهر تاریخی یزد» به عنوان یکی از نخستین شهرهای خشتی دنیا در چهل و یکمین اجلاس کمیته میرات جهانی یونسکو به ثبت رسید.

هرچند پیش از آغاز این اجلاس محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، نگرانی‌هایی درباره ایراداتی داشت که یونسکو نسبت به برخی ساخت‌وسازها در بافت تاریخی یزد گرفته بود.

احتمالاتی که یونسکو برای رد شدن این پرونده مطرح کرد، به سال‌های گذشته و ساخت‌وسازهای غیراصولی برمی‌گشت که به معضلی جدی برای ثبت جهانی یزد تبدیل شده بودند و این شهر تاریخی را نیازمند مدیریت یکپارچه، برنامه‌ریزی گسترده شهری، رعایت اصول معماری و تجدیدنظر در ضوابط نظام مهندسی و ساخت و ساز می‌کرد.

چهل و یکمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو که از یکشنبه گذشته (۱۱ تیر) به میزبانی شهر کراکوف لهستان آغاز شده است.مطالب مشابه

سردترین شهر جهان اینجاست…

31 فروردین 1396
بدون ديدگاه
زندگی جالب در سردترین شهر جهانسرمای طاقت فرسای شهر یاکوتسک روسیه باعث شده است این شهر به عنوان سردترین شهر جهان معرفی شود،هر چند در حال حاضر دمای هوای یاکوتسک به 388درجه سانتی گراد زیر صفر می رسد اما مردم این شهر همچنان...

ویزای دبی و ویزای امارات با نرخ…

31 فروردین 1396
بدون ديدگاه
از این پس همراهان گرامی می‌توانند در خواست ویزای امارات را در کوتاهترین زمان و کمترین نرخ ممکن در ایران دریافت کنندجهت هماهنگی با شماره  ۰۲۱۸۸۶۱۷۱۳۷ تماس حاصل فرمایید""

ديدگاه ها (3)

 • کاربر بليط باز
  19 خرداد 1396
  توسط محمد چهاربند
  تست دیدگاه
  • مدیریت
   19 خرداد 1396
   توسط مدير
   پاسخ این دیدگاه
 • کاربر بليط باز
  21 خرداد 1396
  توسط احسان م
  یک دیدگاه تست توسط یک کاربر عادی سایت ثبت میشود
 
https://github.com/bonecms/laravel-captcha